В Україні понад 3,9 млн га лісів (майже 40%) сертифіковано за схемою Лісової опікунської ради (FSC), заснованій на засадах екологічної та соціальної відповідальності. Про це повідомили на прес-конференції з представниками Державного агентства лісових ресурсів та Національного представництва FSC в Україні.
Сьогодні майже 130 підприємств галузі взяли на себе зобов’язання щодо невиснажливого лісокористування.. Деякі з них навіть перевищують прописані в законах вимоги, наприклад, враховувати інтереси місцевих громад, піклуватися про ліси, які цінні для збереження.
Читайте також: «Черкаське лісове господарство» підтвердило свою екологічну та соціальну відповідальність
Продукція з маркуванням FSC говорить споживачу, що деревина, яка була використана для виробництва, походить із лісів, які будуть відновлені після рубки. Виробникам маркування надає маркетингові та конкурентні переваги. Лісова сертифікація поступово набирає ваги у світовій торгівлі лісоматеріалами, а в Україні перший Меморандум про співпрацю між Держлісагентством та Національним представництвом FSC в Україні було підписано у 2014 році.
Також в Україні діє 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляку. Для посилення дії мораторію до Верховної Ради подали законопроект щодо криміналізації злочину: за незаконне вивезення лісу — строк до 7 років ув'язнення.
Проте, противники дії мораторію повідомляють, що експорт не зупинився, а повністю перейшов в тінь. Згідно даних Держстату України експорт лісу-кругляку з України до всіх країн світу склав 1732 тис. тон у 2016, 11 тис. тон у 2017. Однак, експорт лише до країн ЄС згідно даних Євростату ЄС: 1315 тис. тон у 2016 (76% від офіційного загального українського експорту), 477 тис. тон у 2017 (4336% від офіційного загального українського експорту).